Ideálny dom do vašej záhrady

GMH je stavebný modulárny systém vyrobený zo špeciálne tvrdeného polyméru, ktorý dokáže uniesť aj vysoké záťaže. Jednotlivé diely Green Magic Home domu sú špeciálne upravené, aby do seba zapadali s tým, že majú predpripravené otvory pre ventiláciu, energetické rozvody, odpad a presklenené časti. Dodávku celého systému zabezpečuje naša firma s tým, že všetky časti vám vieme dodať naraz bez zbytočného čakania.

Ako môžete vidieť z priložených obrázkov, Green magic domy sú ideálnym riešením do záhrad, keďže splývajú s okolitým terénom. Okrem toho môžete súvisle pokračovať v realizovaní vašej skalky, tým že vaše kvety a kríky zakomponujete priamo na GMH dom. Keďže celá stavba je zakrytá súvislou vrstvou zeminy a izolačného materiálu, tak nemáte žiadny problém využívať dom aj počas zimných mesiacov, keďže ideálne drží teplo. Samotná zloženie GMH domu trvá v priemere 3 až 10 dní. Všetko závisí od vašich požiadaviek a rozsahu prác, ktoré potrebujete zrealizovať.

GMH dom si môžete zložiť aj svojpomocne. Jednotlivé diely majú predpripravené výstupy a zásuvné časti, takže pomocou manuálu dokážete postaviť váš nový dom v priebehu pár dní. Celá konštrukcia domu je pripevnená na základnú dosku, ktorú môžete ešte osadiť aj na betónovú platňu, pre zlepšenie stability. GMH dom si taktiež môžete upraviť podľa vašich predstav. V prípade záujmu vám vieme zabezpečiť viac-komorové okná a dvere vo farbe, ktorú potrebujete, poprípade zapracovať do GMH domu iné doplnky.

Často kladené otázky

Koľko stojí Green magic home?

V prípade vášho záujmu o GMH dom nám pošlite správu prostredníctvom kontaktného formulára a mi vám pošleme cenovú ponuku na mieru, podľa vašich požiadaviek.

Je nutné stavebné povolenie v prípade výstavby GMH domov?

Ak zvolíte riešenie bez betónového podkladu, tak stačí stavbu len ohlásiť. Ak však chcete, aby vaša stavba stavba bola postavená kvalitne s ohľadom na jej výdrž, potom odporúčame ju umiestniť na základnú dosku, čo si vyžiada vybavenie stavebného povolenia na príslušnom úrade. Naša spoločnosť vám dokáže pomôcť s vybavením stavby, projektovou dokumentáciou, exteriérovým dizajnom. Technológia Green Magic Homes je certifikovaná a preverená rokmi, takže sa nemusíte báť akýchkoľvek zlyhaní konštrukcie v prípade silných nárazových vetrov alebo pohybov zeme.

Je v cene domu zahrnutá aj montáž a vegetácia?

Ceny sú uvedené bez montáže. V prípade záujmu zrealizujeme radi pre vás aj montáž vášho GMH domu. Na výber máte dve riešenia. Buď si montáž môžete zrealizovať sami alebo ju môžeme zabezpečiť za vás prostredníctvom vybraného dodávateľa. Súčasťou dodávky GMH dielov sú podrobné manuály, výkresy a inštrukcie. Naša firma dodá len konštrukčný materiál, čiže pokrytie stavby zeminou a rastlinami môžete buď nechať na dodávateľskú firmu alebo môžete postupovať podľa priložených inštrukcií.

Je možné dom využívať aj v zimných mesiacoch?

GMH dom je možné pohodlne obývať aj v chladnom počasí pri teplotách hlboko pod nulou. Odporúčame však aplikovať hrubú vrstvu izolačnej peny (v priemere 60cm), ktorá pokryje externý povrch GMH konštrukcie a zahrnúť ju 20cm nánosom hliny, na ktorú môžete nasadiť trávu poprípade iné rastliny. Vďaka oblúkovitej konštrukcií vydrží GMH dom aj väčšiu váhu snehovej prikrývky v zimných mesiacoch.

Môže byť konštrukcia vystužená betónom?

Povrch konštrukcie môžete pokryť vrstvou betónu pre väčšiu odolnosť, poprípade zasypať väčším nánosom zeminy. Odporúčame však obrátiť sa na nás s vašimi prídavnými stavebnými úpravami, aby ich mohli posúdiť naši stavební profesionáli.

Aké doplnky ponúkajú GMH domy?

Náš produkt zahŕňa len kupolovitú konštrukciu rozloženú do viacerých dielov. Nábytok, sedačky a iný dekoračný materiál z produktových fotografií nedodávame. Ak však máte o tieto prvky záujem tak nás môžete kontaktovať. V manuáli nájdete presné rozmery okien a otvorov, ktoré môžete zaslať výrobcom, ktorí vám spravia okná a dvere na mieru podľa vašich požiadaviek.

Ako rýchlo budem mať postavený môj Green Magic Home?

V priemere trvá výroba domu o rozlohe 100 metrov štvorcových 10 dní. Keďže každý zákazník ma špecifické požiadavky a rozdielne stavebné podmienky, tak táto doba sa môže predĺžiť alebo aj skrátiť. Samotné zostavenie konštrukcie Green Magic Home, ktorá zahŕňa jednu izbu trvá 3 dni s využitím 3-och pracovníkov, trojizbový dom 5-6 dní.

Koľko vážia stavebné moduly GMH domu?

Konštrukčné moduly vážia v priemere 4 kilogramy na meter štvorcový. Dom o rozlohe 100 metrov štvorcových má celkovú váhu približne 4 tony.

Aká je životnosť GMH domu?

Konštrukčné materiály stavby sú vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov, ktoré sú odolné voči prírodným vplyvom. Pri dobre odvodenej konštrukcií domu v rámci vhodne použitých spojovacích materiálov, izolácie, osadenia na základovú dosku, použitia geotextílií a iných ochranných prvkov vám môže náš modulárny systém vydržať celý život. Samozrejme dom si vyžaduje z času na čas drobnú údržbu.

Je GMH dom citlivý na vlhkosť a pleseň?

Nie ak budete postupovať podľa priložených manuálov a príručiek. Jedinou slabinou domu sú spoje do ktorých zapadajú vode-odolné diely. Spoje ja však možné vystužiť pomocou epoxy/polyuretánových izolantov, ktoré zaistia tesné spojenie. Pokiaľ odvediete dobrú prácu pri spojoch potom vaša stavba bude 100% vode-odolná čím sa vyvarujete akýmkoľvek plesniam alebo vlhkosti.

Vydrží konštrukcia GMH domu nános zeminy, vegetácie respektíve snehovej prikrývky?

GMH dom je navrhnutý stavebnými inžiniermi podľa medzinárodných štandardov IBC. Celý systém bol dlhodobo testovaný s tým, že vydrží 20cm zeme a nasadenej vegetácie. GMH domy vďaka svojej nízkej štruktúre integrovanej do zeme a oblúkovej konštrukcií z pevných a flexibilných materiálov vydrží seizmické otrasy až do do výšky 8.5 Richterovej škály.

Sú konštrukčné časti vyrobené z nehorľavého materiálu?

Konštrukcia domu je nehorľavá. Materiál sa rýchlo ochladzuje a nešíri oheň. Bod horenia je až 340 stupňov celezia.

Môžete si váš GMH dom zariadiť nábytkom?

V rámci interiéru domu môžete použiť akékoľvek dekoračné prvky a nábytok podľa vášho vkusu. Pri vŕtaní do stien je dobré byť opatrný a riadne ich utesniť. Ak je možnosť, tak radšej použite lepidlo alebo iné úchytné prvky.

Je možné zasadiť stromky, kriky alebo rastliny na GMH dom?

Všeobecne odporúčame osadiť GMH dom rastlinami a stromami s neinvazívnym koreňovým systémom. Ideálnym riešením je tráva, bonsaje, skalničky, ovocné kríky, zelenina atď…, ktoré nemajú problém prežiť v 20cm hlbokej vrstve zeme. Každý záhradný architekt respektíve záhradkár vám bude vedieť bez problémov poradiť pri výbere vhodných rastlín.

Aký typ základu je vyžadovaný pre GMH dom?

Pre lepšiu stabilitu GMH modularného systému je vhodne predpripraviť terén. Do štrkového podložia je vhodné osadiť betónové nosníky respektíve platňu a na ňu umiestniť konštrukciu GMH domu.

Sú Green Magic Homes domy vyrobené zo zdravotne nezávadných materiálov?

Odpoveď je jednoznačne áno. Všetky modulárne časti sú zdraviu nezávadne a sú vhodné na celoživotné bývanie.

Je možné dodatočne pridať okná alebo klimatizáciu poprípade vyhrievanie?

Niektoré GMH verzie domov sú navrhnuté aj so strešnými oknami. GMH domy sú ideálne pre tepelné vyhrievanie, keďže prirodzene držia energiu vďaka svojej architektúre. Ak chcete požívať GMH domček aj v zimných mesiacoch, tak potom vám odporúčame akúkoľvek formu vyhrievania buď na tuhé palivo alebo elektrické.